راهنما
 


مشترک گرامی همراه اول،
همراه اول به منظور ارج نهادن به سلايق متنوع مشتركين سيم كارت هاي دايمي و اعتباري خود سرویس آوای انتظار را با بهره مندی از طیف گسترده ای از آهنگ ها ارائه نموده است.
در صورتی که سرویس آوای انتظار خود را فعال نمایید، کسی که با شما تماس می گیرد به هنگام انتظار به جای بوق معمولی، آهنگ انتخابی شما را می شنود. سرویس آوای انتظار نیازی به تنظیمات گوشی ندارد و با هر نوع گوشی می توان از این سرویس استفاده نمود.
شما می توانید سه عمل فعالسازی، تغییر آهنگ، و غیرفعالسازی سرویس آوای انتظار را با استفاده از روش دلخواه خود (پیامک، تلفن گویا، کدهای دستوری) انجام دهید. این سه شیوه در جدول زیر ارائه شده اند. برای توضیحات بیشتر می توانید روی عناوین کلیک نمایید.
  فعالسازی تغییر آهنگ غیرفعالسازی
پیامک (SMS) ارسال کد آوا به شماره 8989 ارسال کد آوای جدید به شماره 8989 ارسال عدد 5 به شماره 8989
تلفن گویا (IVR) تماس با شماره 9990 از طریق گوشی تلفن همراه، فشردن کلید 9، سپس 3، سپس 1 و سپس وارد کردن کد آوای انتظار مورد نظر و کلید مربع تماس با شماره 9990 از طریق گوشی تلفن همراه، فشردن کلید 9، سپس 3، سپس 1، سپس 3 و سپس وارد کردن کد آوای انتظار جدید مورد نظر و کلید مربع تماس با شماره 9990 از طریق گوشی تلفن همراه، فشردن کلید 9، سپس 3، سپس 5 و سپس 1
کدهای دستوری (USSD) شماره گیری و ارسال
*111*221*کد آهنگ#
شماره گیری و ارسال
*111*222*کد آهنگ جدید#
شماره گیری و ارسال
*111*223#
هزینه فعالسازی این سرویس برابر با 3000 ریال بوده و برای مدت 30 روز اعتبار دارد و تعویض آهنگ رایگان می باشد
فعالسازی سرویس آوای انتظار
مشترک گرامی، فعالسازی سرویس آوای انتظار از سه روش ممکن است:
  1. پیام کوتاه (SMS)
  2. تلفن گویا (IVR)
  3. کدهای دستوری (USSD)
شما با توجه به علاقه خود می توانید هر یک از این روشها را برای فعالسازی آوای انتظار به کار بگیرید.
پیام کوتاه (SMS)
برای فعالسازی سرویس آوای انتظار خود از طریق پیام کوتاه، کد آوای مورد نظر خود را به شماره 8989 پیامک نمایید. همچنین می توانید جهت دریافت کد محبوب ترین آواهای انتظار، یک پیام کوتاه بدون متن به شماره 8989 ارسال نمایید.
مثال
ارسال کد آهنگ "20069 " به شماره 8989.
تلفن گویا (IVR)
برای فعالسازی سرویس آوای انتظار با استفاده از تلفن گویا، با گوشی تلفن همراه خود با شماره 9990 تماس بگیرید (تماس با این شماره رایگان است). سپس با انتخاب عدد 9 (منوی خدمات غیرحضوری)، عدد 3 (دسترسی به سرویسهای جدید)، و عدد 1 (سرویس آوای انتظار) وارد قسمت فعالسازی و انتخاب آهنگ شوید. در این هنگام کد آهنگ مورد نظر خود و سپس کلید مربع را وارد نمایید تا سرویس آوای انتظار شما به همراه آهنگ مورد نظرتان فعال گردد.
کدهای دستوری (USSD)
برای فعالسازی سرویس آوای انتظار خود می توانید از کدهای دستوری نیز استفاده کنید. برای این کار کافی است کد زیر را توسط گوشی تلفن همراه خود شماره گیری کرده و سپس ارسال فرمایید:
*111*221*کد آوای انتظار مورد نظر#
مثال
*111*221*31063#
تغییر آهنگ
مشترک گرامی، برای تغییرآهنگ سرویس آوای انتظار با استفاده از پیام کوتاه (SMS) ، تلفن گویا(IVR) یا کدهای دستوری (USSD) می توانید به روشهای زیر عمل کنید:
پیام کوتاه (SMS)
درصورت تمایل به تغییرآهنگ با استفاده از پیام کوتاه، کد آوای انتظار جدید را به شماره 8989 ارسال فرمایید.
مثال
ارسال کد آهنگ" 30058" را به شماره 8989
تلفن گویا (IVR)
برای تغییر آوای انتظار خود با استفاده از تلفن گویا، با گوشی تلفن همراه خود با شماره 9990 تماس بگیرید (تماس با این شماره رایگان است). سپس با انتخاب عدد 9 (منوی خدمات غیرحضوری)، عدد 3 (دسترسی به سرویسهای جدید)، عدد 1 (سرویس آوای انتظار) و عدد 3 (تغییر آهنگ) وارد قسمت تغییر آهنگ شوید. در این هنگام کد آوای انتظار جدید مورد نظر خود و سپس کلید مربع را وارد نمایید تا آوای انتظار شما به آهنگ دلخواهتان تغییر یابد.
کدهای دستوری (USSD)
برای تغییر آوای انتظار خود با استفاده از کدهای دستوری کافی است کد زیر را توسط گوشی تلفن همراه خود شماره گیری کرده و سپس ارسال فرمایید:
*111*222*کد آوای انتظار جدید مورد نظر#
مثال
*111*222*30119#
غیرفعالسازی سرویس آوای انتظار
مشترک گرامی، در صورتی که تمایل به غیرفعالسازی سرویس آوای انتظار داشته باشید، از سه طریق می توانید این کار را انجام دهید:
  1. پیام کوتاه (SMS)
  2. تلفن گویا (IVR)
  3. کدهای دستوری (USSD)
لطفا توجه نمایید درصورت غیرفعالسازی، هزینه اخذ شده به هنگام فعالسازی به شما بازگردانده نمی شود.
پیام کوتاه (SMS)
برای غیرفعال کردن سرویس آوای انتظار با استفاده از پیام کوتاه، می توانید عدد"5 " را به شماره 8989 ارسال نمایید تا این سرویس برای شما قطع گردد.
تلفن گویا (IVR)
برای غیرفعالسازی سرویس آوای انتظار خود با استفاده از تلفن گویا، با گوشی تلفن همراه خود با شماره 9990 تماس بگیرید (تماس با این شماره رایگان است). سپس با شماره گیری عدد 9 (منوی خدمات غیرحضوری)، عدد 3 (دسترسی به سرویسهای جدید)، عدد 1 (سرویس آوای انتظار)، عدد 5 (قطع سرویس آوای انتظار)، و عدد 1 (حصول اطمینان) می توانید آوای انتظار خود را غیرفعال نمایید.
کدهای دستوری (USSD)
برای غیرفعال کردن آوای انتظار خود با استفاده از کدهای دستوری کافی است کد زیر را توسط گوشی تلفن همراه خود شماره گیری کرده و سپس ارسال فرمایید:
*111*223#
تمام حقوق این سایت محفوظ و در اختیار شرکت ارتباطات سیار ایران(همراه اول) میباشد.
© 2013 MCI.IR All Rights Reserved